menuordersearch
rajaiemanesh.com

قوه ی خیال و تحقق اهداف ,

مشاهده سبد خرید

تومان
برنامه ریزی ضمیرناخودآگاه
پکیج ویژه
۱۳۹۶/۳/۶ شنبه
(0)
(0)
قوه ی خیال و تحقق اهداف
قوه ی خیال و تحقق اهداف
یکی از قوی ترین ابزارهایی که می توانیم از آن استفاده کنیم تا به اهداف خود برسیم قوه خیال است . اگر رویاها ، اهداف و جملات تاکیدی را با هم ترکیب کنیم همانند آهنربایی ما را به سوی اهدافمان می کشاند .

 به یاد داشته باشیم که ذهن ما فرق بین خیال و واقعیت را تشخیص نمی دهد . ما می توانیم با استفاده از این ویژگی ، ذهن خود را غرق در رویاهایمان کنیم البته رویای که خارج از باورهای ما نباشد و سپس این رویا را تبدیل به یک فکر دائمی و وسواس گونه کنیم و با این فکر زندگی کنیم. وقتی ما این رویاها را به یک باور تبدیل کنیم آن گاه است که ذهن ما آن را در زندگی مان محقق می کند چون افکار دائمی ما در نهایت واقعیت زندگی مان را محقق می کنند .

به این نکته هم باید توجه کرد که رویاها لزوما به واقعیت تبدیل نمی شوند ولی مطمئنا ما را به مسیری که به نفع ماست هدایت می کنند و ما هم همین را می خواهیم که راه را بیابیم . برای اینکه با قدرت خیال بیشتر آشنا شویم به یک آزمایشی که برای بهبود توان پرتاب دانشجویان انجام شد اشاره می کنیم:

 از تعدادی از دانشجویان خواستند که در زمین بسکتبال پرتاب آزاد انجام بدهند.  آنها رابه سه گروه که به لحاظ توانایی تقریباً برابر بودن تقسیم کردند.

گروه 1 قرار نیست که در سی روز آینده اصلاً پرتاب آزاد تمرین کنند. در این مدت به کارهای خودشان می پردازند .

گروه 2 باید هر روز تمرین کنند. هر روز به ورزشگاه بروند و تعداد مشخصی پرتاب آزاد داشته باشند.

گروه 3 باید هر روز تمرین کنند. . .. ولی فقط در ذهنشان در این سی روز اصلاً نباید به توپ دست بزنند.
جایی بنشینند و تصورکنند که پرتاب آزاد انجام میدهند. البته هر پرتاب آزاد باید به درستی تصور بشود و توپ هم وارد حلقه شود. توپ ها را در این سی روز باید به صورت خیالی وارد حلقه کنند .

 بعد از سی روز هر سه دسته کنار هم جمع شدند تا پرتاب آزاد داشته باشند. کسانی که تمرین نکرده بودند هیچ پیشرفتی هم نداشتند.  جای تعجبی هم ندارد.  عده ای که با توپ واقعی تمرین کرده بودند % 22 پیشرفت داشتند.

ولی آنهایی هم که فقط به صورت ذهنی تمرین کرده بودن % 23 پیشرفت نصیبشان شده بود.  یعنی تقریباً برابر.  چرا این طور شده بود؟ چرا گروهی که اصلاً به توپ دست نزده بودند و فقط در ذهنشان تمرین کرده بودند تا این اندازه پیشرفت کرده بودند؟

 
به خاطر این است که ذهن بین واقعیت و خیال تفاوتی قائل نمی شود .
 
 قوه ی خیال و تحقق اهداف
قوه ی خیال و تحقق اهداف
 قوه ی خیال و تحقق اهداف
قوه ی خیال و تحقق اهداف
قوه ی خیال  و تحقق اهداف
قوه ی خیال و تحقق اهداف
 قوه ی خیال و تحقق اهداف
قوه ی خیال و تحقق اهداف
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر