menuordersearch
rajaiemanesh.com

چهار چوب ساخت عبارات تاکیدی ,

مشاهده سبد خرید

تومان
برنامه ریزی ضمیرناخودآگاه
پکیج ویژه
۱۳۹۶/۳/۴ پنج شنبه
(0)
(0)
چهار چوب ساخت عبارات تاکیدی
چهار چوب ساخت عبارات تاکیدی
عبارات تاکیدی مثبت ، جملاتی ساده ، روان و برانگیزاننده با ادبیات شخصی خود ما هستند که می توانند سرعت رسیدن ما به اهدافمان را چند برابر کنند.

شروط مهم و اساسی برای عبارات  تاکیدی  :

1.جملات مثبت باید در حال دستیابی باشند.
وقتی که ما از جملات تاکیدی برای زمان حال استفاده می کنیم مثلا می گوییم من خوشبخت هستم در برخی موارد ضمیر خودآگاه و ضمیر ناخودآگاه ما در مقابل هم قرار می گیرند ، وقتی می گوییم من خوشبخت هستم ، در حالی که اوضاع چندان مناسب نیست ، ضمیر خودآگاه که داده های منطقی را می پذیرد ، خوشبختی فعلی را نمی پذیرد و آن را رد می کند در حالی که ضمیرناخودآگاه آنرا قبول می کند . برای اینکه این تناقض بین ضمیر خودآگاه و ضمیر ناخوداگاه به وجود نیاید بهتر است از جملات تاکیدی استفاده کنیم که در حال رسیدن به هدف باشند مثلا "من روز به روز به خوشبختی نزدیک تر می شوم" و یا  "من در حال به دست آوردن 300 میلیون تومان پول نقد هستم" . در این حالت چون جمله تاکیدی در حال رسیدن به هدف می باشد باعث می شود که ضمیر خود آگاه مخالفتی نکند و ضمیر ناخودآگاه هم که قضاوتی ندارد و آن را قبول می کند پس با این کار ما توانسته ایم ضمیرخودآگاه و ناخودآگاهمان را با هم همراه کنیم .
 
نکته ی بسیار مهم :

در استفاده از عبارات تاکیدی باید به یک نکته بسیار مهم توجه کنید که ما از عبارات تاکیدی استفاده می کنیم تا باور رسیدن به هدف را در خود به وجود آوریم و با هدف خود هم فرکانس شویم و این بستگی دارد به احساسی که عبارات تاکیدی در ما به وجود می آورند ، با توجه به این نکته ای که گفته شد به نکته ی دیگری هم اشاره می کنم و آن هم اینکه بهترین حالت برای گفتن عبارات تاکیدی گفتن آن ها به زمان حال است مثلا بگوییم که " من صاحب 300 میلیون تومان پول نقد هستم " ولی اگر گفتن عبارات تاکیدی به زمان حال با مخالفت ضمیرخودآگاهتان روبه رو شد و احساس شما را بد کرد بهتر است که عبارات تاکیدی را در حال دستیابی به هدف بیان کنید مثلا " من در حال دستیابی به 300 میلیون تومان پول نقد هستم " تا ضمیرخودآگاهتان با آن مخالفت نکند و احساس بدی را در شما به وجود نیاورد ، باز هم تکرار می کنم که بهترین حالت برای گفتن عبارات تاکیدی به زمان حال است به شرط این که ضمیرخودآگاهتان با آن مخالفت نکند و احساستان بد نشود .2.عبارت های تاکیدی را باید باور کنیم. 
بعضی افراد علی رغم بکار بردن عبارات تاکیدی مثبت به نتیجه نمی رسند ، دلیل آن دو چیز می تواند باشد.
الف.برنامه ریزی و تلاش جسمی را شروع نکرده اند .
ب.عبارات تاکیدی را باور ندارند.

اشاره شد که ضمیر خودآگاه به عنوان  فرمانده عمل می کند و دستورها را به ضمیر ناخود آگاه می دهد تا آن ها را اجرا کند ، وقتی ضمیر خودآگاه ما اطلاعات را دریافت می کند اگر آ
ن ها را باور نکند نسبت به آن ها هیچ واکنشی نشان نمی دهد و در نتیجه به ضمیر ناخودآگاه دستوری صادر نمی شود پس باید جملاتی را انتخاب کنیم که در محدوده باورهای ما باشد مثلا اگر درامد ماهیانه ما یک میلیون تومان است اگر بخواهیم با استفاده از جملات تاکیدی درآمد خود را به ماهی پنج میلیون تومان برسانیم این قابل باور است ولی اگر یک دفعه بخواهیم درآمد خود را به صد میلیون تومان برسانیم ضمیر خودآگاه ان را باور نمی کند و در نتیجه تکرار جملات تاکیدی نتیجه ای در بر نخواهد داشت . نکته دیگری که باید به آن توجه کنیم این است که اهداف خود را با دیگران در میان نگذاریم چون امکان دارد که هدف ما خارج از محدوده باورهای آنان باشد و با شنیدن اهداف ما شروع به مسخره کردن و طعنه زدن بکنند و همین باعث دلسردی ما شود .
 
امام علی ( علیه السلام ) می فرمایند : " با یقین به همه چیز می توان رسید ."    
              
باید هر طور شده نسبت به راهی که انتخاب کرده ایم باور پیدا کنیم ، باید یقین داشته باشیم که می شود و می توانیم ، وقتی این باور در کنار تلاش جسمی و عبارات تاکیدی مثبت قرار گیرد  چیزی شبیه معجزه در زندگی ما رخ میدهد .   
                                                               
3.عبارات تاکیدی مثبت حتی الامکان باید کوتاه و ساده باشند.
خیلی نباید جمله ها را طولانی کرد ، باید بتوانیم به راحتی آنها را تکرار کنیم و همچنین لازم است چندان درگیر جزئیات نکنیم.

4.عبارات باید "برای ما" برانگیزاننده و محرک بوده بطوری که با بکار بردن و تکرار آنها احساس خوبی به ما دست بدهد. جملات باید طوری انتخاب شود که ما را به هیجان بیاورد .

 5.حتی الامکان سعی کنید عبارات تاکیدی را با صدای بلند تکرار کنیم به طوری که خودمان صدا را بشنوید ، البته چنانچه افراد منفی در اطراف ما هستند که با شنیدن عبارات ما را مسخره می کنند و نسبت به ادامه ی کاردلسردمان می کنند ، سعی کنیم آرام عبارات را تکرار کنیم.      
                                      
6.تا حصول نتیجه عبارات تاکیدی را تغییر ندهیم
تکرار یک عبارت ثابت در یک موضوع ، برای ضمیر ناخودآگاه بهتر است. مثلا چنانچه عبارات تاکیدی برای ثروتمند شدن است ، سعی کنیم تا رسیدن به ثروت مورد نظرمان عبارت تاکیدی ثروت را به همان صورت اولیه تکرار کنیم.

7.بهتر است جملات تاکیدی خود را به این صورت آغاز کنیم : به لطف خدای رحمان، با  کمک خدای مهربانم و . . . .  

8.جملات تاکیدی را با خیال پردازی تقویت کنیم تا به یک افکار دائمی تبدیل شوند.

9.جملات تاکیدی مثبت را برای اهدافی به کار ببریم که خود اشتیاقی سوزان برای رسیدن به آنها داریم نه باید هایی که محیط پیرامون و جامعه به ما تحمیل کرده اند
 چهار چوب ساخت عبارات تاکیدی
چهار چوب ساخت عبارات تاکیدی
  چهار چوب ساخت عبارات تاکیدی
چهار چوب ساخت عبارات تاکیدی
  چهار چوب ساخت عبارات تاکیدی
چهار چوب ساخت عبارات تاکیدی
   چهار چوب ساخت عبارات تاکیدی
چهار چوب ساخت عبارات تاکیدی
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر