menuordersearch
rajaiemanesh.com

بررسی قدرت ذهن بر اساس تحقیقات علمی (3) ,

مشاهده سبد خرید

تومان
برنامه ریزی ضمیرناخودآگاه
پکیج ویژه
۱۳۹۶/۳/۲ سه شنبه
(0)
(0)
بررسی قدرت ذهن بر اساس تحقیقات علمی (3)
بررسی قدرت ذهن بر اساس تحقیقات علمی (3)
دانشمند هلندی به نام فانلومن با نگاهی عمیق و علمی به تجربه نزدیک شدن به لحظه مرگ که از سراسر جهان گزارش شده بود پرداخت تا بفهمد چه عاملی پشت آن قرار دارد و نتایج تحقیقات او در سراسر جهان منتشر شد.  این دانشمند هلندی میگوید که چه طور افراد می توانند در حالتی که دچار ایست قلبی شده اند فعالیت مغزی داشته باشند . وی می گوید در سال 1998 روی چهل وچهار بیمار که بعد از ایست قلبی زنده شده بودند شروع به تحقیق کردم . او بعد از انجام آزمایش ها دریافت که آگاهی می تواند در خارج از بدن وجود داشته باشد .

وی می گوید تاکنون ما آگاهی را فقط به خاطر فعالیت مغزی می دانسته ایم اما حالا این فرضیه جای بحث دارد چون در یکی دو ثانیه بعد از ایست قلبی هشیاری و آگاهی از بین می رود و بدن هیچگونه واکنشی ندارد پانزده ثانیه بعد از مرگ مغزی اگر از مغز فرد نوار گرفته شود یک خط صاف نشان داده میشود  که حاکی از توقف فعالیت مغز است در حالی که اغلب این افراد صد و بیست ثانیه در این حالت باقی مانده است و گاهی حتی مدتی طولانی تر به درمان جواب بدهند و در همین حالت که مغز به طور کامل از کار افتاده است ، این افراد بدون فعالیت مغزی تصورات و احساساتی را تجربه کرده اند . وی می گوید آگاهی تنها از مغز ناشی نمیشود چون در زمانی که فرد دچار ایست قلبی شده است و مغز هم از کار افتاده است نمی تواند تصورات و احساسات را بوجود آورد.

حال سوال پیش میاید که آیا می توان گفت که منشا تصورات در مغز ما نیست آیا وجود ما بعد دیگری هم دارد که جایگاه آن فراتر از جسم ماست؟ بعدی که راه دسترسی به آن را گم کرده ایم ! افکار مرکزی ما هستند که باعث تغییر جهان پیرامون ما می شود . آیا تنها داروست که به بهبود بیماری کمک می کند یا اینکه باور و انتظار ما هم نقش دارد؟ تحقیقات نشان می دهد که حتی در موارد بسیاری از بیماری های خطرناک ، امکان بهبود با تجویز دارو نماها وجود دارد و بر عکس زمانی که بیمار هیچ اعتقادی به دارو ندارد درمان جواب نمی دهد . عامل روحی تاثیر زیادی در بهبود بیماری ها دارد افکار ما در بهبود جسمانی و میزان تاثیر دارو نقش بسزایی دارد.

پانزده سال پیش در دانشگاه آمریکا ازمایش بزرگی به عنوان پروژه جهانی خود آگاهی آغاز شد که به بررسی تاثیر ذهن انسان روی رایانه ها می پرداخت . آزمایش های زیادی انجام شد تا اینکه مشخص شود که آیا ذهن انسان می تواند بر دنیای پیرامون اثر بگذارد ؟ پاسخ این است که میتواند حتی اگر فاصله خیلی دور باشد . در این آزمایش از یک سری کامپیوترهایی استفاده شد که اعداد تصادفی ایجاد می کردند و این کامپیوترها را در سراسر جهان قرار دادند . این کامپیوترها مدام در حال کار بودند و اعداد تصادفی ایجاد می کردند . هدف این است که تاثیر رخداد های گوناگون را بر این کامپیوتر ها بررسی شود . در این آزمایش داده ها ثانیه به ثانیه جمع آوری می شد تا میزان تاثیر گذاری افکار ما بر دنیای پیرامون بررسی شود. نتیجه حیرت آور بود ، به هنگام روی دادن اتفاقاتی که بر مردم جهان تاثیرات روحی روانی می گذاشت کامپیوترها داده های بسیار متفاوتی نشان میدادند . پس افکار و احساسات ما آشکارا بر جهان اثر می گذارد . پس می توان گفت که ذهن و در نتیجه افکار ما در سراسر جهان حضور دارد که اگر این طور نبود کامپیوتر ها نباید این قدر تغییر می کردند.

این عقیده که افکار و احساسات ما فراتر ازجسم ماست توسط فلاسفه کوانتوم تایید شده است بر این اساس هر گونه فعالیت فکری انسان ها دارای فرکانسی است که می تواند در یک میدان قرار بگیرد.

هر فکری که در ذهن می پرورانیم بر زندگی آینده ما تاثیر عمیق دارد  .حال میدانیم که افکار و احساسات ما بر دنیای پیرامون ما تاثیر دارد و این تاثیر فراتر از نسل کنونی است چون در این زمینه زمان مطرح نیست بنابراین فرکانس های تولیدی توسط فکر ما قوی تر و قوی تر می شوند . هر قدر که ما مراقب افکار خود نباشیم پیامد های نامطلوبی را برای ما به دنبال دارند این واقعیتی است که وجود دارد .

این نظریه جدید ، اعتقادات مذهبی را مورد تایید قرار می دهد که در آن خالص بودن افکار و احساسات را از پیروان طلب می کند . هر فکر را می توان به دانه ای تشبیه کرد که در زمین کاشته می شود و به ثمر خواهد نشست ، نتیجه آن را در زندگی خود به عینه خواهیم دید.  می توان این طور مثال زد که ما لباسی از روح به تن داریم که داشتن افکاری مثبت باعث تمیزی و نظافت و زیبایی آن میشود و افکار بد و نا امید کننده باعث کثیف شدن آن میشود ، حالا شما خود انتخاب کنید که می خواهید چه لباسی داشته باشید؟ این بهداشت فکری نه تنها بر ما بلکه بر جهان پیرامون ما هم اثر می گذارد .

باید افکاری را بوجود آوریم که جهان مادی ما را به مسیری مثبت راهنمایی کند . فکر کردن به سلامتی ، شادی و ثروت می تواند وزن افکار مثبت ما را در دنیا بالا ببرد و اندوخته ای برای نسل های آینده باشد این مسئولیتی است که بر عهده ماست . حالا که دانستیم که ذهن ما چه قدرت بی انتهایی دارد و افکار ما که در نهایت به باورهای ما تبدیل می شود چگونه بر دنیای پیرامون ما اثر می گذارد ، باید بفهمیم که چگونه از این قدرت شگرف استفاده کنیم و چه عواملی باعث می شود که ما نتوانیم زندگی رویایی خود را رقم بزنیم . وقتی این عوامل را شناختیم و در صدد کنار زدن آن ها بر آمدیم آنگاه چشم باز خواهیم کرد و خود را در زندگی پر از نعمت و الطاف الهی خواهیم دید .

 
 بررسی قدرت ذهن بر اساس تحقیقات علمی
بررسی قدرت ذهن بر اساس تحقیقات علمی
 بررسی قدرت ذهن بر اساس تحقیقات علمی
بررسی قدرت ذهن بر اساس تحقیقات علمی
 بررسی قدرت ذهن بر اساس تحقیقات علمی
بررسی قدرت ذهن بر اساس تحقیقات علمی
 بررسی قدرت ذهن بر اساس تحقیقات علمی
بررسی قدرت ذهن بر اساس تحقیقات علمی
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر