menuordersearch
rajaiemanesh.com

بررسی قدرت ذهن بر اساس تحقیقات علمی (2) ,

مشاهده سبد خرید

تومان
برنامه ریزی ضمیرناخودآگاه
پکیج ویژه
۱۳۹۶/۳/۲ سه شنبه
(0)
(0)
بررسی قدرت ذهن بر اساس تحقیقات علمی (2)
بررسی قدرت ذهن بر اساس تحقیقات علمی (2)
این فرضیه که اندیشه می تواند تاثیر بیرونی داشته باشد الهام بخش دانشمند  ژاپنی به نام مازارو اموتو شد تا آزمایشی را در این زمینه انجام دهد . او اعتقاد داشت برنج پخته اگر از افکار مثبت انباشته شود دیرتر خراب می شود او برای اثبات ادعای خود از دانش آموزان ابتدایی استفاده کرد . بچه ها برنج ها را در دو ظرف مشابه می ریزند و روی آنها برچسب می زنند . برای چهار هفته با هر کدام طور خاصی برخورد می کنند.  روی یکی برچسب متشکرم  و با آن با مهربانی رفتار می کنند و روی دیگری برچسب احمق می زنند و با آن بد رفتاری میکنند و به آن حرف های بد می زنند. بعد از چهار هفته وقتی درب ظرف برنجی که با آن بد رفتار کرده بودند را باز کردند مشاهد شد که برنج خراب شده و بوی بسیار بدی از آن به مشام  می رسید .در حالی که دانه های برنجی که در ظرفی بود که با آن خوش رفتاری کرده بودند این گونه نبود .

این موضوع که آیا افکار می توانند از بیرون بر افراد تاثیر داشته باشند موضوع تحقیق یک دانشمند انگلیسی به نام دکتر روبرت شلدریک بوده است . او میگوید شواهد نشان می دهد که مغز ما با تمرکز و توجه بسیار می تواند فراتر عمل کند . یکی از شواهد این ادعا این است که وقتی که ما به کسی خیره می شویم آن شخص متوجه نگاه ما می شود بر می گردد و به ما نگاه می کند اکثر مردم این موضوع را تجربه کرده اند و نگاه دیگران را روی خود حس کرده اند یا اینکه نگاهتان باعث شده که کسی برگردد و نگاهتان کند ، او با آزمایشات متعدد و تجربی به این نتیجه رسید که تمرکز کردن موثر است و ما به نگاه متمرکز به خودمان واکنش نشان میدهیم و این توهم نیست و جلب توجه دیگران امری تصادفی نیست و همین امر نشان میدهد که دنیای درون ما می تواند بر دنیای بیرون ما اثر بگذارد.

تاثیر قصد و نیت هم از فاصله دور قابل شناسایی است مثلا وقتی به یاد کسی می افتیم و قصد میکنیم به او زنگ بزنیم آن فرد قبل از تماس ما این نیت را احساس می کند. وقتی که زنگ می زنیم می گوید خیلی عجیب است الان به فکرت بودم ، تحقیقات نشان داده احساس نگاه دیگران و قصد و نیت آنها کاملا حقیقی است و اصلا تصادفی نیست.

فیزیکدان و شیمی دان آلمانی دکتر کلوز ولکامر نشان داده است نگاه مستقیم فرد به فرد ، نه تنها بر فرد بلکه بر جهان مادی پیرامون هم تاثیر گذار است و این تاثیر چنان چشم گیر است که می توان آن را اندازه گرفت به اعتقاد او افکار وزن دارند او می گوید همه اشیا و موجودات مادی با یک میدان نامرئی احاطه شده است او در آزمایشگاه زیرزمینی خود با تمرکز افکار و تاباندن آنها وزنشان را اندازه گیری می کند. داده های ثبت شده در رایانه تغییر قابل ملاحظه ای در وزن به خصوص در هنگام تمرکز افکار نشان می دهند یعنی تمرکز فکر می تواند بر دنیای پیرامون ما اثر بگذارد.

در یک آزمایش بسیار جالب که توسط یکی از دانشجویان انجام شد پیشنهاد شد که یک شماره تماس را به واسطه فکر از کشور آلمان به روسیه منتقل کنند و کسی را در روسیه مشخص کنند که شماره به او برسد تا به آن ها زنگ بزند و مطمئن شوند که شماره رسیده است در این آزمایش شماره تلفن تنها به وسیله فکر از آلمان به روسیه منتقل شد. نتیجه آزمایش فوق العاده بود چهل و پنج دقیقه بعد از آزمایش ، تلفن در موسسه آلمانی زنگ خورد و آن طرف خط فردی به زبان روسی صحبت می کرد که یک موفقیت بزرگ است.

بررسی های نوار مغزی افرادی با توانایی های خاص از وجود امواجی قابل توجه در مغز این افراد نشان میدهد.یک مرد اتریشی که به داشتن چشمی با پرتو ایکس شهرت دارد از او خواسته شد پشت دیواری بایستد و بدونه اینکه هیچگونه اطلاعی از آن طرف دیوار داشته باشد بگوید که در طرف دیگر دیوار چیست؟ نتیجه حیرت انگیز بود او بدونه دیدن آن طرف دیوار متوجه شد که شخصی در طرف دیگر دیوار ایستاده است.

یکی از بیماران این مرد اتریشی زن بارداری بود که به او گفته بودند که سرطان رحم دارد و با بیست و هفت سال سن می خواستند رحمش را بردارند ولی او دوست داشت که بچه دار شود . او می گوید که من با او صحبت کردم و به او یاد دادم که چگونه بر زندگی خود مسلط شود . در تمام مدتی که باردار بود به خود امید می داد که بچه او معلول نمیشود و من سالم هستم . آزمایش های مختلفی برای اطمینان از سالم بودن بچه انجام شد و همه آزمایش ها نشان می دادند که جنین سالم است اما شب قبل از زایمان ترس و استرس سراغ او آمد که در نتیجه بچه در بین راه گیر کرد و بدن بچه که دچار کمبود شدید اکسیژن شده بود دچار معلولیت جسمی و ذهنی شد و این مسئله به خاطر غلبه کردن الگو ها فکری خاص که در ذهن او شکل گرفته بود اتفاق افتاد ، افکار را میتوان در جهت های مختلف متمرکز کرد و موجب تحقق آن ها شد.

 
 بررسی قدرت ذهن بر اساس تحقیقات علمی
بررسی قدرت ذهن بر اساس تحقیقات علمی
 بررسی قدرت ذهن بر اساس تحقیقات علمی
بررسی قدرت ذهن بر اساس تحقیقات علمی
 بررسی قدرت ذهن بر اساس تحقیقات علمی
بررسی قدرت ذهن بر اساس تحقیقات علمی
 بررسی قدرت ذهن بر اساس تحقیقات علمی
بررسی قدرت ذهن بر اساس تحقیقات علمی
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر