menuordersearch
rajaiemanesh.com

میانبری که راه رسیدن به موفقیت را کوتاه می کند ,

مشاهده سبد خرید

تومان
برنامه ریزی ضمیرناخودآگاه
پکیج ویژه
۱۳۹۶/۲/۲۳ شنبه
(0)
(0)
میانبری که راه رسیدن به موفقیت را کوتاه می کند
میانبری که راه رسیدن به موفقیت را کوتاه می کند

یکی از مهمترین عواملی که ما را در رسیدن به موفقیت یاری می کند و می تواند همانند یک میانبر عمل کند و می تواند راه رسیدن به موفقیت را بسیار کوتاه نماید نصیحت شنیدن است . وقتی که ما از دیگران نصیحت می شنویم ، یک عامل بسیار مهم است که می تواند مانند اهرمی ما را به سمت موفقیت حرکت دهد .

جایگاه بسیار ارزش نصیحت در سخن امام جواد بسیار نمایان است که می فرمایند : مومن نیازمند سه چیز است : توفیقی از پرورد گار ، پند دهنده ای از درون خویش و پذیرش از نصیحت کنندگان.

وقتی که ما از دیگران نصیحت می شنویم در واقع از گنجینه تجربیات آن ها که امکان دارد در طول سالیانی به آن ها دست یافته باشند را به رایگان در اختیار می گیریم ، تجربیاتی که اگر در قالب نصیحت به ما گفته نمی شد ما هم باید عمری را صرف می کردیم تا به آن ها می رسیدیم ولی حالا دیگران سخاوتمندانه آن را در اختیار ما می گذارند تا مسیر رسیدن به موفقیت را هر چه بیشتر کوتاه تر کنیم و زودتر به هدف خود برسیم .

اما نکته ای که در اینجا مطرح است نباید به نصیحت هر نصیحت کننده ای گوش کنیم و به آن عمل نمائیم . خیلی وقت ها افرادی که ما را نصیحت می کنند خیرخواه ما هستند و واقعا دوست دارند که ما را راهنمایی کنند و مشکل دقیقا از همین جا شروع می شود . خود شما می دانید که این افراد خیر خواه شما هستند ولی امکان دارد خود این افراد به چیزی که می گویند عمل نکرده باشند و برای پی بردن به صحت گفته هایشان تحقیقی به عمل نیاورده باشند . این جاست که عمل کردن به چنین نصیحت هایی نه تنها باعث موفقیت شما نمی شود بلکه امکان دارد عمل کردن به حتی یکی از این نصیحت های به اصطلاح دلسوزانه در نهایت شکست شما را به همراه داشته باشد . پس یادمان باشد که نصیحت شنیدن به خودی خود امری بسیار مفید و پسندیده است ولی هر نصیحتی نیز قابل شنیدن و عمل کردن نیست ، همان طور که امام صادق (ع) می فرماید : نصیحت و خیر خواهی از حسود محال است .

 نصیحت شنیدن برای رسیدن به هدف مانند آدرس پرسیدن برای رسیدن به مقصد است ، همانطور که آدرس اشتباه باعث دیر و دور شدن ما می شود و گاهی هم نرسیدن به مقصد را به دنبال دارد نصیحت اشتباه شنیدن هم همین طور است ، اگر ما از افراد نامناسب نصیحت بشنویم می تواند در نهایت باعث شکست ما شود . اگر واقعا نصیحت می خواهید افرادی را پیدا کنید که در آن حوزه موفق شده اند ، این افراد می توانند مسیر را به درستی به ما نشان دهند .

تا این جا به اهمیت جایگاه نصیحت و نقشی که می تواند در موفقیتما داشته باشد پی بردیم و فهمیدیم که از هر کسی نمی توانیم نصیحت بشنویم و به هر نصیحتی هم نمی توان گوش داد ، چون امکان دارد عمل کردن به بعضی نصیحت ها باعث شکست ما شود .

اما نکته بسیار مهم دیگری که برای کامل کردن پازل موفقیت باید به آن توجه کنیم این است که در این تله گرفتار نشویم که بخواهیم به همه نصیحت ها عمل کنیم . امکان دارد شما افراد زیادی را پیدا کرده باشید که در حوزه شما متخصص هستند و توانسته اند به موفقیت های زیادی برسند ، این افراد امکان دارد پدرو مادر ، دوست ، استاد و یا یک کارآفرین موفق و یا یر منبع دیگری باشد . این افراد کوه اطلاعات می باشند که ارزشی طلایی دارند ولی مسئله قابل توجه این است که هر کدام از این افراد از مسیر خود به موفقیت رسیده اند و هر کدام با توجه به مسیری که رفته اند تجاربشان را در اختیار شما قرار می دهند و اگر شما بخواهید به همه این نصیحت ها خود را غرق در این اطلاعات طلایی کرده اید .

خیلی از ما دوست داریم که به همه نصیحت ها گوش دهیم و همه آن ها را مو به مو عمل کنیم که امکان  دارد با شکست مواجه شوید چون امکان دارد که نصیحت افرادی که در یک حوزه به موفقیت رسیده اند باهم تناسبی نداشته باشند و حالا اگر ما بخواهیم به هر دوی آن ها عمل کنیم برای ما نتیجه ای جز شکست نداشته باشد پس فقط یک نفر را انتخاب کنیم و اجازه دهیم که مشاورمان باشد ، دیگران خوب هستند ولی هر کدام مسیر موفقیت جداگانه ای برای شما دارند .   

 
 نصیحت بشنوید
نصیحت بشنوید
 نصیحت بشنوید
نصیحت بشنوید
نصیحت بشنوید
نصیحت بشنوید
 نصیحت بشنوید
نصیحت بشنوید
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر