menuordersearch
rajaiemanesh.com

خودتان را با افراد برنده احاطه کنید ,

مشاهده سبد خرید

تومان
برنامه ریزی ضمیرناخودآگاه
پکیج ویژه
۱۳۹۶/۲/۲۳ شنبه
(0)
(0)
خودتان را با افراد برنده احاطه کنید
خودتان را با افراد برنده احاطه کنید

80% افرادی که به موفقیت نمی رسند به خاطر این است که خود را با افراد غلط احاطه کرده اند. اگر با افراد ناموفق ، خسته ، نا امید خودتان را احاطه کنید طولی نخواهد کشید که رفتار آن ها را تقلید خواهید کرد ، این یک اصل است .

شما در راه موفقیت نیاز به افرادی دارید که به شما انگیزه بدهند ، از آن ها چیز جدیدی یاد بگیرید ، الگوی شما باشند ، اگر ندارید در حال ریسک بزرگی برای رسیدن به موفقیت هستید . اگر می خواهید انسان موفقی باشید خود را با انسان های موفق احاطه کنید . قانونی در روانشناسی داریم که تلقین و گفتن افراد اطرافتان در شما اثر گذار است  . اگر اطرافیان شما افراد باهوشی باشند و به شما انرژی مثبت بدهند مطمئنا در شما القاء مثبت می کند که به آن قانون تاثیر شخصیت افراد در آدم ها می گویند .

می گویند که روزی حضرت عیسی را دیدند که دارد با سرعت تمام می دود همه تعجب کردند و کنجکاو شدند که بدانند چه اتفاقی افتاده است ، از حضرت عیسی درباره این کارش سوال پرسیدند ، که چه شده که این طور می دود ؟ حضرت عیسی در جواب گفت : شما هم بدوید و آن ها هم شروع به دویدن کردند، بعد از اینکه اطرافیان حضرت عیسی خسته شدند می گویند یا عیسی ما چرا باید بدویم ؟ خسته شدیم! حضرت عیسی جواب داد : که در فاصله ای دور یک فرد احمق داشت می رفت . اطرافیان تعجب کردند که این چه ربطی به شما دارد؟! تازه اگر او فرد احمقی است تو که پیغمبر خدا هستی که از گل پرنده درست می کنی ، یکی از وردهایی را که بلد بودی می خواندی ! حضرت عیسی در جواب گفت : از دیروز تا شب بالای سر این انسان احمق هر چیزی که خداوند به من یاد داده بود اجرا کردم ولی احمق تغییری نکرد .

گفت عیسی که به ذات پاک حق                       مبدع تن خالق جان در سبق
حرمت ذات و صفات پاک او                                 که بود گردون گریبان‌چاک او
کان فسون و اسم اعظم را که من                 بر کر و بر کور خواندم شد حسن
بر که سنگین بخواندم شد شکاف                      خرقه را بدرید بر خود تا بناف
برتن مرده بخواندم گشت حی                  بر سر لاشی بخواندم گشت شی
خواندم آن را بر دل احمق بود                           صد هزاران بار و درمانی نشد
سنگ خارا گشت و زان خو بر نگشت            ریگ شد کز وی نروید هیچ کشت
گفت حکمت چیست کآنجا اسم حق               سود کرد اینجا نبود آن را سبق
آن همان رنجست و این رنجی چرا                    او نشد این را و آن را شد دوا
گفت رنج احمقی قهر خداست                رنج و کوری نیست قهر آن ابتلاست
ابتلا رنجیست کان رحم آورد                         احمقی رنجیست کان زخم آورد
 
شما وقتی یک آدم کور را می بینید ، احساس ترحم و دلسوزی به شما دست می دهد که بروید و کمکش کنید ولی هم نشینی با انسان احمق می تواند زندگی شما را به باد دهد . مولانا می گویآب را وقتی جلوی خورشید می گذارید ، آب ذره ذره بخار می شود به همین شکل وقتی کنار ادم احمق باشید ذره ذره عقل شما را می گیرد

 
اندک اندک، آب را دزدد هوا                 دین، چنین دزدد، هم احمق از شما

وقتی که به قران کریم و احادیث نگاه می کنیم از تعداد آیات و روایات نقل شده در زمینه تاثیر پذیری انسان از دوست خویش به اهمیت فوق العاده مهم این موضوع پی می بریم . در زیر به تعدادی از این آیات و روایات اشاره شده است :

حضرت رسول (ص) می فرماید : هر کس که خداوند برای او خیر بخواهد دوستی شایسته نصیب او خواهد کرد و همچنین در حدیثی دیگر می فرماید : آدمی بر آئین دوست خود است پس بنگرید با که دوستی می کنید  و همچنین می فرماید : انسان بر روش و اخلاق دوستش پرورش می یابد و شناخته می شود ، پس متوجه باشید با چه کسی دوست و هم نشین می باشید  و همچنین می فرمایند : همنشین شایسته، مانند عطر فروش است. اگر از عطرش به تو ندهد، بوی عطرش به تو خواهد رسید و همنشین بد، مانند آهنگر است، اگر لباست را نسوزاند، از بویش به تو می رسد.

تمام این احادیث نشان دهنده اهمیت فوق العاده اطرافیان ماست ، پس اگر می خواهیم به اهداف خود برسیم یکی از مهمترین کارهایی که باید انجام دهیم افراد منفی و افرادی که ما را به بیراهه می برند و عمر گرانمایه ما را که به راستی بزرگترین سرمایه ای است که خداوند به ما ارزانی داشته را از اطراف خود حذف کنیم و یا رابطه خود را با آن ها به حداقل ممکن برسانیم و در عوضش با افرادی معاشرت کنیم که ما را در راه رسیدن به اهدافمان یاری کنند و به ما در رسیدن به اهدافمان انگیزه دهند تا بتوانیم مسیر رسیدن به هدف را بپیماییم و به مطلوب برسیم .

 
 خودتان را با افراد برنده احاطه کنید
خودتان را با افراد برنده احاطه کنید
 خودتان را با افراد برنده احاطه کنید
خودتان را با افراد برنده احاطه کنید
  خودتان را با افراد برنده احاطه کنید
خودتان را با افراد برنده احاطه کنید
  خودتان را با افراد برنده احاطه کنید
خودتان را با افراد برنده احاطه کنید
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر