menuordersearch
rajaiemanesh.com

آسانترین راه برای رسیدن به آرزوهایتان ,

مشاهده سبد خرید

تومان
برنامه ریزی ضمیرناخودآگاه
پکیج ویژه
۱۳۹۶/۲/۲۳ شنبه
(0)
(0)
آسانترین راه برای رسیدن به آرزوهایتان
آسانترین راه برای رسیدن به آرزوهایتان

کمک به دیگران بدونه چشم داشت بزرگترین و بهترین سکوی پرتاب شما در زندگی است . افراد موفق از اینکه علم و ثروت و هر چیز که دیگری را که دارند با دیگران به اشتراک بگذارند ترسی ندارند . آن ها به این قانون عالم کاملا آگاهند که هر کاری که برای دیگران انجام دهند در واقع برای خودشان انجام داده اند اما به صورت غیر مستقیم ، پس همواره به یاد داشته باشید که هر کاری که بکنید عوضش به شما پس داده خواهد شد .

اگر می توانید به دیگران کمک کنید ، کمک کنید ، چشم داشتی نداشته باشید ، اگر در اطرافیانتان کسی را دارید که می تواند برای دوستتان کاری انجام دهد معرفی کنید . این را بدانید که اگر ترس از دست دادن پول و ثروت را داشته باشید زودتر آن را از دست خواهید داد ، پس مثل افراد ثروتمند افکار ثروتمند داشته باشید و همواره بخواهید که به دیگران کمک کنید ، شما هر چقدر هم که موفق باشید نمی توانید در این دنیا به تنهای موفق شوید ، پس کمک کنید تا کمکتان کنند . تحقیقات زیادی نشان داده که کمک کرد و بخشیدن ، ارتباط شما را با دیگران بیشتر می کند و باعث طول عمر انسان می شود .

 انسان طبعا اجتماعی است و برای سلامتی روحی و روانی نیاز به ارتباط با دیگران دارد وقتی که شما با دیگران ارتباط برقرار می کنید و برای برطرف کردن نیازهایشان به کمکشان میروید آن زمان است که به یک بخش لازم جامعه تبدیل می شوید ، به قطعه ای از پازل جامعه تبدیل خواهید شد که در صورت نبود شما پازل جامعه ناقص خواهد شد .

وقتی که با کمک کردن به دیگران به آن ها نزدیک می شوید ، گاهی پیش می آید با افرادی روربه رو می شوید که با مشکلاتی روبه رو هستند که خیلی بزرگتر از مشکلات شماست . در آن زمان است که خدا را به خاطر نعمت هایی که شاید تا به الان به خاطر وجود مشکلات آن ها را نمی دیدید سپاسگذاری کنید و با استفاده از این شرایط حس قدر شناسی را در خود افزایش دهید و نهایت تلاش خود را در حل مشکلات دیگران انجام دهید که در نهایت نتیجه ان در زندگی شما ظهور خواهد کرد و مشکل شما را حل خواهد کرد .

امام حسین (ع) : درخواست های مردم از شما از نعمت های الهی است برای شما ، از این نعمت ها ملول و خسته نشوید .

نظر دین مبین اسلام در مسئله احسان و نیکی به مردم روشن تر از آن است که نیاز به دلیل و برهان داشته باشد زیرا با مراجعه به منابع دینی مشاهده می شود که در آیات و روایات از سوی پیشوایان دین فراوان به این موضوع اشاره شده است . اهمیت این موضوع تا جایی است که در منابع حدیثی سرفصل هایی یا عنوان " استحباب نیکی به برادران " را به خود اختصاص داده است .

قران کریم در مورد نیکی کردن می فرماید : اگر نیکی کنید به خودتان نیکی می کنید . یعنی احسان و نیکی که انسان به هم نوعان خود می کند بازگشتش به خود انسان است .

امام کاظم (ع)در اهمیت کمک کردن به دیگران می فرماید : همانا مهر قبولی اعمال شما ، برآوردن نیازهای برادرانتان و نیکی کردن به آن ها در حد توانتان است وگرنه هیچ عملی از شما پذیرفته نمی شود .

همچنین حضرت رسول (ص) درباره منزلت کمک به دیگران می فرماید : با منزلت ترین مردم نزد خداوند در روز قیامت، کسی است که در راه خیرخواهی برای خلق او بیش از دیگران قدم بردارد.

 همچنین حضرت رسول در حدیثی پاداش خیر خواهی را بهشت معرفی می کند ، چه کسی پنج چیز را به من تضمین می دهد تا من بهشت را برای او ضمانت کنم ؟ خیر خواهی برای خدای عزوجل ، خیر خواهی برای رسول امر، خیر خواهی برای کتاب خدا ، خیر خواهی برای دین خدا ، خیر خواهی برای جامعه مسلمانان .

 خیلی از ما در زندگی خواست هایی داریم که تمام سعی و تلاش خود را می کنیم تا به آن برسیم ، حضرت رسول راه میان بر را به ما نشان می دهد که هر کس یک نیاز مومنی را روا سازد ، خداوند نیازهای فراوان او را روا سازد که کمترین ان بهشت است .

امام صادق(ع) : کسی که در فکر براوردن نیاز برادر مومن خود باشد تا زمانی که در فکر نیاز اوست ، خداوند در فکر نیاز وی باشد .

 حضرت رسول (ص) : هر کس یک نیاز از برادر مومن خود را برآورده سازد مانند کسی است که عمر خود را در راه خدا ، عبادت کرده است .

امام علی (ع) فرمودند : برطرف کردن نیاز مردم پایدار نیست مگر به سه چیز : 1. کوچک شمردن خدمت تا خدا آن را بزرگ نماید 2. پنهان داشتن آن تا خدا آن را آشکار کند 3. شتاب در برآوردن نیاز حاجتمند تا مسرت بخش باشد .


اگر شادی می خواهید به دیگران شادی بدهید ، اگر محبت می خواهید بیاموزید که محبت کنید، اگر توجه و قدر دانی می خواهید بیاموزید که توجه و قدر دانی نشان دهید ، اگر وفور مادی می خواهید به دیگران کمک کنید تا از نظر مادی غنی شوید . در واقع اسان ترین راه برای رسیدن به ارزو هایتان در زندگی این است که به دیگران کمک کنید تا به خواسته هایشان برسند . (دیپاک چوپرا)

این قانون طبیعت است که هیچ کسی به تنهایی نمی تواند به هدف خود برسد و در زندگی خوشبخت شود بلکه سعادت و خوشبختی خود را باید در سعادت و خوشبختی دیگران جستجو کند . رسیدن به موفقیت های فراوان مزد کمک کردن به دیگران است . همیشه به یاد داشته باشید که دنیا با توجه به ارزش هایی که خلق می کنیم و خدماتی که در جهت رفع نیازهای دیگران انجام می دهیم به ما پاداش می دهد .

ترس ها و نگرانی ها زمانی سراغ ما می اید که ما فقط به خود فکر کنیم ، زمانی که در فکر کمک به دیگران باشیم آن زمان است که ترس ها و نگرانی ها دیگر در ما راهی ندارد . خداوند رحمان عالم را به گونه ای خلق کرده که هر چقدر در رفع گرفتاری های دیگران بکوشیم همان مقدار در کارهای خودمان گشایش به وجود می آید ، انگار که ما به طور غیر مستقیم در حال گره گشودن از کار خودمان بوده ایم .

 
این جهان کوه است و فعل ما ندا                  سوی ما اید ندا ها را صدا (مولانا)

وقتی که کمک کردن به دیگران در واقع گره گشایی از کار خودمان باشد پس به طور قطع و یقین ما را سریع تر به اهدافمان می رساند .
 کمک به دیگران
کمک به دیگران
 کمک به دیگران
کمک به دیگران
 کمک به دیگران
کمک به دیگران
 کمک به دیگران
کمک به دیگران
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر