menuordersearch
rajaiemanesh.com

راز موفقیت ,

مشاهده سبد خرید

تومان
برنامه ریزی ضمیرناخودآگاه
پکیج ویژه
۱۳۹۶/۲/۲۳ شنبه
(0)
(0)
راز موفقیت
راز موفقیت
مرد جوانی از سقراط پرسید : راز موفقیت چیست ؟ سقراط به او گفت : فردا به کنار نهراب بیا تا راز موفقیت را به تو بگویم .

صبح فردا مرد جوان کنار رود رفت . سقراط از او خواست که به سوی رودخانه او را همراهی کند ، جوان با او به راه افتاد. به لبه رود رسیدند و به آب زدند و آنقدر پیش رفتند که آب تا زیر چانه آن ها رسید . ناگهان سقراط مرد جوان را گرفت و زیر آب فرو برد ، جوان با تمام توان خود تلاش کرد خود را رها کند ، اما سقراط آنقدر قوی بود که او را نگه دارد .

مرد جوان آنقدر زیر آب بود که رنگش به کبودی گرایید و بالاخره توانست خود را رهایی بخشد ، همین که روی آب آمد نفس عمیقی کشید و هوا را به اعماق ریه فرستاد . سقراط از او پرسید: زیر آب که بودی چه چیزی را بیش از همه مشتاق بودی ؟ جواب داد : هوا ، سقراط گفت : هر وقت که به همین میزان که اشتیاق هوا را داشتی ، موفقیت را مشتاق بودی ؟ تلاش خواهی کرد تا آن را به دست بیاوری ، راز دیگری ندارد .

برای موفق شدن تشنه آن باشیم نه اینکه بدمان نیاید که یک انسان موفق و ثروتمند باشیم . خیلی از ما خوابیدن ، تلوزیون تماشا کردن و با دوستان برای تفریح بیرون رفتن را بیشتر دوست داریم تا کتاب خواندن ، آموزش دیدن و دیگر کارهایی که ما را به موفقیت می رساند .

 خیلی از ما دوست داریم که ماهانه دآرمد چند ده و چند صد میلیون تومانی داشته باشیم ، وقتی که داستان موفق شدن افراد موفق را می شنویم خیلی به وجد می آییم ولی حاضر نیستیم که برای رسیدن به اهدافمان روزی فقط یک ساعت زودتر از خواب بیدار شویم . حاضر نیستیم از کارهایی که واقعا غیر ضروری هستند دل بکنیم و این یک ساعت را به انجام فعالیت ها و تمرین ها در ارتباط با اهدافمان بپردازیم ، یا به عبارتی از حرف زدن و شنیدن درباره موفقیت خیلی خوشمان می آید ولی وقتی که پای عمل می آید پایمان سست می شود و خبری از آن همه تب و تاب نیست .

پس با توجه به پند و اندرزی که سقراط به ما داده ، کار و حرفه ای را انتخاب کنیم که به اندازه ای که برای به دست آوردن اکسیژن حاضریم تقلا بزنیم به همان مقدار خواهان رسیدن به موفقیت در آن زمینه باشیم ، یعنی چه طور است که که اگر زیر آب باشیم و به ما اکسیژن نرسد دیگر نمی توانیم زنده بمانیم و رسیدن به اکسیژن برای ما حیاتی می شود ،که رسیدن به آن به زندگیمان معنی می دهد . البته این بدان معنی نیست که چون خواهان رسیدن به موفقیت هستیم دیگر نباید نسبت به خانواده ، دوستان و . . . بی اهمیت شویم و به دنبال تفریحات سالم  نرویم و حتی با کار زیاد و سلامتی خود را به خطر بیندازیم ، بلکه باید همه چیز زندگیمان به جا باشد ، از رسیدن به خانواده ، دوستان تا تفریحات سالم و استراحت به جا و دیگر اموری که برای داشتن یک زندگی سالم و لذت بخش به آن نیازمندیم و در عین حال این تشنگی برای رسیدن به موفقیت همانند سوختی باشد که ما را به هدف برساند و اجازه ندهد که موانع موجود در مسیر از جمله بهانه هایی که امکان دارد گاه و بیگاه سراغ ما بیاید ، ما را از رسیدن به موفقیت باز دارد .

 به انسانی تبدیل شویم که بدونه موفقیت ، زندگی هم معنا و مفهومی برای آن ها ندارد در عین حال که زندگی پرهیجان و پر شوری هم داریم . ذهن و روح و تمام وجودتان باید خواهان موفقیت باشد. رسیدن به موفقیت باید تنها چیزی باشد که به آن فکر می کنید و زمانی که به آن می رسید تمام سختی های مسیر را فراموش می کنید و به قله های دیگری می اندیشید .

افرادی که تشنه موفقیت هستند همه چیز را برای خود ممکن می دانند و به همین خاطر آن ها در زندگی همواره به دنبال موفقیت و بهتر کردن وضع زندگیشان و خدمت کردن به انسان ها هستند .

این قانون را برای همیشه به یاد داشته باشید که شما هرگز در جایی ثابت نخواهید ماند ، اگر پیشرفت نمی کنید در حال پسرفت هستید ، پیامبر اکرم (ص) می فرمایند : وای به حال انسان مسلمانی که دو روز از عمرش مثل هم باشد .

 
 تشنه ی موفقیت باشید
تشنه ی موفقیت باشید
تشنه ی موفقیت باشید
تشنه ی موفقیت باشید
 تشنه ی موفقیت باشید
تشنه ی موفقیت باشید
 تشنه ی موفقیت باشید
تشنه ی موفقیت باشید
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر