menuordersearch
rajaiemanesh.com

ذهن سیستم عامل بدن انسان ,

مشاهده سبد خرید

تومان
برنامه ریزی ضمیرناخودآگاه
پکیج ویژه
۱۳۹۶/۹/۱۱ شنبه
(1)
(0)
ذهن سیستم عامل بدن انسان
ذهن سیستم عامل بدن انسان
مقایسه بین انسان و کامپیوتر ما را به وجه تشابه های زیادی می رساند . اگر پیشرفته ترین سوپر کامپیوتر دنیا را در اختیار ما قرار دهند که از پیشرفته ترین قطعات روز دنیا ساخته شده است ، این مجموعه بی نظیر بدونه داشتن سیستم عامل عملا کاری از پیش نخواهد برد . تنها با نصب سیستم عامل است که می توان از قابلیت های این سخت افزارها نهایت استفاده را کرد . حال هر چقدر این سیستم عامل پیشرفته تر باشد به نحو کاملتری می توان از امکانات این سخت افزار ها استفاده کرد .

اگر انسان را با کامپیوتر مقایسه کنیم اجزای فیزیکی بدن انسان همان سخت افزارها می باشند و انسان باید دارای سیستم عاملی باشد که امکان استفاده از این سخت افزارها یعنی  اجزای مختلف بدن انسان را به او بدهد .

یکی از اجزای بدن انسان مغز است که کاری شبیه به کار پردازشگر را در کامپیوتر انجام می دهد . ما از قابلیت های بی نظیر مغز خبر داریم و می دانیم که همه سوپرکامپیوترهای دنیا قادر به انجام چند ثانیه پردازش مغز انسان نیستند حال در نظر بگیرید که این سیستم عامل باید مغز را که تازه یکی از اجزای بدن انسان است را مدیریت کند . پس می توان به این نکته پی برد که این سیستم عامل خود از قدرتی به مراتب بیشتر از مغز برخوردار است .

همانطور که سیستم عامل جزء غیرقابل لمس کامپیوتر می باشد که اجزای سخت افزاری را مدیریت می کند ، سیستم عامل بدن انسان هم ذهن نام دارد که جزء غیر مادی انسان محسوب می شود و اجزای مادی یا همان اعضای بدن انسان از مغز و قلب گرفته تا سلول هایی که با چشم دیده نمی شوند را مدیریت می کند .

ما می توانیم انسان را یک سوپر کامپیوتر انسانی در نظر بگیریم که اگر تمام سوپر کامپیوتر های دنیا را کنار هم جمع کنیم قادر به انجام چند ثانیه از کار او نیستند .

همان طور که در سیستم عامل کامپیوتر ، نرم افزار های زیادی وجود دارد ، در ضمیر ناخودآگاه که آن را همانند یک سیستم عامل در نظر گرفتیم نرم افزارهای زیادی وجود دارد حال این نرم افزارها می تواند نرم افزار شادی باشد یا نرم افزار غم ، نرم افزار ثروت باشد یا نرم افزار فقر و یا نرم افزار اعتماد به نفس باشد و . . . . . در هر صورت ضمیر ناخودآگاه هیچ قضاوتی نمی کند و فقط کارش را به بهترین وجه انجام می دهد .

اگر ما سیستم عامل DOS را در ضمیرناخودآگاه خود قرار دهیم کارکرد آن به همان اندازه است و اگر سیستم عامل 10 را قرار دهیم به همان اندازه عمل می کند و نظام هستی متناسب با سیستم عامل های ما به ما عکس العمل نشان می دهند .

مغز با تمام توانایی های عجیب و غریبش در اختیار انسان قرار دارد . ما در کامپیوتر یک حافظه داریم و یک پردازشگر یا همان CPU هر کدام از سلول های مغز ما به گونه ای آفریده شده اند که هم حافظه هستند و هم پردازشگر که همه آن ها با هم در ارتباطند و شبکه عظیمی از میلیاردها سلول را به وجود می آورند .

 در هوش مصنوعی کامپیوتر ، اگر شما شبکه ای از 16 سلول عصبی که به هم متصل هستند را تشکیل دهید می توانید با استفاده از کارکرد این 16 سلول عصبی سیستم یک شهر را مدیریت کنید ، توجه کنید فقط 16 سلول .

حال شما میلیارد ها سلول عصبی را در نظر بگیرید که در مغز ما به هم متصل هستند ، می دانید دارای چه قابلیت پردازش شگفت انگیزی اند ؟ آن وقت ما با آن چه چیزی را اجرا می کنیم ؟! مثل این است که ما یک سوپر کامپیوتر فوق پیشرفته را به یک بچه بدهیم تا با آن برنامه نقاشی را اجرا کند.
 
همانطور که برای استفاده از کامپیوتر ما نیاز به شناخت و آموزش داریم برای استفاده هر چه بهتر و بیشتر از ذهن انسان نیز نیاز داریم که آن را بیشتر بشناسیم و یاد بگیریم که چگونه از آن استفاده کنیم .


منبع : اندیشکده ذهن
 
 
 ذهن سیستم عامل بدن انسان
ذهن سیستم عامل بدن انسان
 ذهن سیستم عامل بدن انسان
ذهن سیستم عامل بدن انسان
ذهن سیستم عامل بدن انسان
ذهن سیستم عامل بدن انسان
 ذهن سیستم عامل بدن انسان
ذهن سیستم عامل بدن انسان
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر