menuordersearch
rajaiemanesh.com

چگونه بر زندگی خود مسلط شویم ؟ ,

مشاهده سبد خرید

تومان
برنامه ریزی ضمیرناخودآگاه
پکیج ویژه
۱۳۹۶/۴/۱۰ شنبه
(0)
(0)
چگونه بر زندگی خود مسلط شویم ؟
چگونه بر زندگی خود مسلط شویم ؟

آنچه در زندگی واقعی ما رقم می خورد حاصل افکار ماست . وقتی که یاد بگیریم که چطور بر افکارمان مسلط شویم آنگاه می توانیم زندگی را خلق کنیم که آرزویش را داشتیم . هر روزه از ذهن ما هزاران فکر عبور می کند . ما باید بتوانیم بر هزاران فکری که هر روز به ذهنمان می رسد کنترل پیدا کنیم و آن هایی را تقویت کنیم که زندگی ما را مطلوب می کند . در اینجا به دو تکنیک اشاره می کنیم که ما را در برابر هجوم افکارمان مسلط می کند.  
 
 سفارش فایل سابلیمینال سفارشی
                  
تکنیک اول :درک احساسات
 
همه ما در زندگی خود احساسات گوناگونی را تجربه می کنیم : عشق ، ثروت ، زیبایی ، زشتی ، هیجان ، اندوه ، خوشحالی ، آرامش ، خشم ، حسادت و لذت و ...که همه این ها در دو دسته خوب و بد قرار می گیرند . احساسات برای ما مانند یک راهنمای درونی عمل می کنند و خیلی سریع به ما می گویند که چه چیزهایی را باید وارد زندگی مان کنیم .

خداوند کائنات را به شیوه ای مهندسی شده آفریده است با نظمی خاص و فوق العاده شگفت انگیز . وقتی افکاری به ما روی می آورد کائنات ما را با احساسات درونی مان راهنمایی می کنند . اگر احساس ما درباره فکری که به ذهن ما رسیده خوب باشد یعنی مسیر صحیحی را طی می کنیم ولی اگر یک حس منفی در ما شکل گرفته کائنات به ما اخطار می دهد که مسیر اشتباه است مسیر خود راتغییر بده .

 
 وقتی که کائنات یک حس منفی در ما ایجاد می کند در واقع دارد به ما اخطار می دهد که شما در  حال جذب چیزی هستید که دوست ندارید در زندگی واقعی تان رقم بخورد اگر به این افکار ادامه دهید امکان آن را دارد که هم نوع خود را به سوی شما جذب کند پس باید فکر خود را به جهت دیگری تغییر دهیم . پس احساسات مانند یک سیستم هدایت گر درونی عمل می کنند و به ما کمک می کنند فقط چیزهایی را جذب کنیم که خواهان آن ها هستیم و نسبت به آن ها احساس خوب و مثبتی داریم .    

 
         
                          
 دانلود رایگان فایل های سابلیمینال
 

     
تکنیک دوم : قدرت سپاسگذاری
 
وقتی که از قانون سپاسگذاری استفاده می کنیم یعنی به چیزهایی که داریم تمرکز می کنیم به کائنات این پیغام را ارسال می کنیم : " من دارایی زیادی دارم " و طبق قانون جذب هر فکر و باوری هم نوع خود را جذب می کند . وقتی که ما بر فراوانی و وفور نعمت تمرکز می کنیم کائنات نیز همین فراوانی و وفور نعمت را برای ما بیشتر و بیشتر می کند وقتی که ما به خاطر داشته هایمان شکر گذاری نمی کنیم مثل یک حالت نارضایتی است که این پیغام را به کائنات صادر می کند : " من به اندازه کافی ندارم که برای آن سپاس گذار باشم " کائنات هم همین پیغام را می گیرند و کاری می کنند که ما آنقدر از دست بدهیم که به اندازه کافی نداشته باشیم .

 نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است وقتی که ما به خاطر نعمت هایی که هم اکنون خداوند به ما داده شکر گذاری می کنیم به این معنا نیست که نباید آرزوی داشتن زندگی بهتری را داشته باشیم و برای رسیدن به شرایط بهتر تلاش نکنیم بلکه به این معناست که در عین حال که برای رسیدن به زندگی با کیفیت بهتر تلاش می کنیم قدردان نعمت هایی باشیم که خداوند به ما ارزانی داشته است .

 مهم نیست که الان در زندگی چه وضعیتی داریم مطمئنا اگر خوب به زندگی مان نگاه کنیم نعمت های فراوانی را خواهیم یافت که اگر تا به آخر عمر فقط و فقط شکر یکی از این نعمت ها را به جای آوریم نمی توانیم حق آن را ادا کنیم مثلا یکی از نعمت هایی که خداوند به ما ارزانی داشته همین چشم زیبا و حیرت انگیز است که با آن مشغول دیدن کلمات این نوشته  هستیم حال در نظر بگیرید اگر همین یک نعمت نبود از انجام چه کار هایی محروم میشدیم ، چه دنیای تیره و تاری پیش رویمان بود ، خودتان قضاوت کنید.    

سوره ابرایم آیه 34 : اگر بخواهید نعمت هایی که من به شما داده ام بشناسید از پس ان بر نمی آیید .  

جبرئیل به حضرت موسی از طرف خدا می گوید : همین که می دانی توان شکر کردن من را نداری شکر کردن من است .

 شکر بسیار ، کمک می کند که ما نعمت هایمان بیشتر شود .

سوره ابراهیم آیه 7 : شکر کنید تا نعمت های شما را بیشتر کنیم .


طبق قانون جذب وقتی که ما شکر می کنیم از کائنات می خواهیم که شبیه به آن را به ما بدهد . وقتی که ما درباره چیزهایی بیندیشیم که نسبت به آن ها راضی و سپاسگذاریم طبق قانون جذب بیشتر از پیش آن ها را به دست می آوریم .

همانگونه که مغناطیس آهنربا ، آهن را به سمت خود جذب می کند ، انسان هم با شکر گذاری مانند آهنربایی می شود که هر آنچه که مورد قدردانی قرار می دهد را بیشتر به سمت خود جذب می کند. پس هر چه سپاسگذارتر باشیم موهبت های بیشتری را به سمت خود جذب می کنیم .

حضرت محمد (ص) می فرماید : سپاسگذاری برای فراوانی هایی که به شما عرضه می شود ، بهترین دلیل و بیمه است برای ادامه این فراوانی .

وقتی که ما از چیزها همانطور که هست لذت ببریم آن گاه می توانیم زندگی بهشت گونه ای را برای خود رقم بزنیم .

انیشتن کسی بود که اکتشافات او دید ما را نسبت به جهان تغییر داد ، انیشتین در روز بیشتر از صد بار از دیگران تشکر می کرد ، به همین خاطر از انواع نعمات و مواهب الهی برخوردار شد .

وقتی که ما به خاطر داشته هایمان سپاس گذار باشیم آن گاه خواهیم دید که زندگی مان دگرگون می شود . شکر گذاری زندگی ما را به گونه ای شگفت انگیز تغییر خواهد داد . با سپاس گذاری می توانیم به هر چیزی در زندگی مان برسیم ، می توانیم آنقدر پولدار شویم که پول لازم برای انجام تمام کار هایمان را داشته باشیم ، می توانیم به حدی از سلامتی برسیم که از تصورات ما هم به دور است .

 شکر گذاری با فراوانی همراه است ، به هر جنبه از زندگی مان که نگاه می کنیم اگر در آن فراوانی می بینیم به خاطر قدر دانی است که در آن زمینه داشته ایم  و در مقابل اگر جنبه ای از زندگی مان خالی است معلوم است که خالی از شکرگذاری است .

برای به دست آوردن باید از دست بدهیم ، این یک قانون است ،در شکرگذاری ما سپاس و قدردانی می دهیم و در مقابل نعمت های فراوان الهی را دریافت می کنیم . سپاسگذاری پلی است از زندگی فعلی  ما به زندگی رویایی مان . برای آنکه زندگی قدر شناسانه ای داشته باشیم و نتیجه آن را در زندگی مان تجربه کنیم باید سپاسگذاری کلمه ای باشد که بیش از همه می گوییم و احساس می کنیم ، این واژه باید به شناسه ما تبدیل شود ، فرمول اصلی این گونه است : به عمد واژه سپاسگذارم را در ذهن و زبان خود تکرار کنید ، هر چه بیشتر به آن بیندیشید و بیشتر آن را احساس کنید فراوانی بیشتری دریافت خواهید کرد ، قدر شناسی یک احساس است  و هدف نهایی آن است که آن را بیشتر احساس کنیم .

 اگر قدر شناسی را کمی تمرین کنیم زندگی مان کمی تغییر می کند ، ولی اگر قدر شناسی را هر روز تمرین کنیم زندگی مان به شدت تغییر می کند . تمرین قدرشناسی به صورت متمرکز در روزهای متمادی تضمین خواهد کرد که دگرگونی در زندگی ما رخ دهد و البته با سرعت .

همیشه به داشته هایمان فکر کنیم و شکر آن ها را به جا بیاوریم نه اینکه نداشته هایمان را ببینیم . چرا ما باید برای هزاران هزار داشته هایی که خدا به ما داده است سپاس گذار نباشیم ولی به خاطر بعضی چیزهایی که نداریم و اصلا معلوم نیست که به نفع ما هست یا نه غر بزنیم و ناشکر باشیم .

خداوند را شکر کنیم که گناهانمان را می پوشاند و عیب هایمان را برای دیگران اشکار نمی کند . خداوند را به خاطر نداده هایش شکر کنیم چون امکان دارد به صلاحمان نبوده باشد . اگر ما برای نداشته هایمان خدا را شکر کنیم مطمئنا برای داشته هایمان خدا را شکر می کنیم و باعث زیاد شدن ان ها می شویم .

امام سجاد (ع) می فرمایند : خداوند در قیامت سوال می کند آیا زمانیکه که در دنیا با هم زندگی می کردید از همدیگر تشکر می کردید ؟ جواب می دهند که خدایا ما فقط از تو تشکر می کردیم، جواب می آید چون شکر بندگان مرا به جای نیاوردید پس شکر مرا هم به جا نیاورده اید .

امام علی (ع) می فرمایند : هر کسی در نعمت های خدا بیندیشد موفق می شود .


شیطان بعد از اینکه از درگاه خداوند رانده شد گفت کاری می کنم که بندگانت تو را شکر نکنند از این تهدید شیطان  مشخص می شود که سپاس گذاری در درگاه خداوند چقدر مهم است چون شیطان می توانست تهدید کند که بندگان تو را به فساد اخلاقی می کشانم ولی این را نگفت و حرفش عدم شکر گذاری بندگان بود .

یک قلم و کاغذ برداریم و آنچه در هر زمینه ای از زندگی مان می خواهیم لیست کنیم ، به جزئیات آنچه که می خواهیم باشیم در زندگیمان ، روابطمان ، اقتصادمان ، سلامتمان بپردازیم ، توجه کنیم که جزئیات را هر چه قدر می خواهیم بررسی کنیم ولی دقت داشته باشیم آنچه را که می خواهیم باید در لیست بنویسم نه از چه راهی می خواهیم به انجام کارها بپردازیم و به زندگی دلخواهمان برسیم . چگونگی رسیدن به خواسته هایمان با به کارگیری نیروی قدر شناسی برایمان آشکار میشود .


 


 
 چگونه بر زندگی خود مسلط شویم ؟
چگونه بر زندگی خود مسلط شویم ؟
 چگونه بر زندگی خود مسلط شویم ؟
چگونه بر زندگی خود مسلط شویم ؟
 چگونه بر زندگی خود مسلط شویم ؟
چگونه بر زندگی خود مسلط شویم ؟
  چگونه بر زندگی خود مسلط شویم ؟
چگونه بر زندگی خود مسلط شویم ؟
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر