menuordersearch
rajaiemanesh.com

آیا فقر فضیلتی معنویست ؟ ,

مشاهده سبد خرید

تومان
برنامه ریزی ضمیرناخودآگاه
پکیج ویژه
۱۳۹۶/۴/۱۰ شنبه
(0)
(0)
آیا فقر فضیلتی معنویست ؟
آیا فقر فضیلتی معنویست ؟
یک خودرو را در نظر بگیرید از چه سیستم هایی تشکیل شده است : سیستم سوخت رسانی ، سیستم الکتریکی، سیستم ترمز، سیستم انتقال قدرت به چرخ ها و . . . . .

این خودرو زمانی حرکت خواهد کرد  که هر کدام از این سیستم ها به تنهایی و بعد از آن در کنار هم به عنوان یک مجموعه با روابط منطقی صحیح در کنار یکدیگر کار کنند و به درستی وظایف خود را انجام دهند ، اگر فقط یک سیستم مختل شود مانند سیستم سوخت ، ماشین قادر به حرکت نخواهد بود .

 بدن انسان هم درست مانند یک ماشین از سیستم های گوناگونی تشکیل شده است مانند : سیتم گوارش ، تغذیه ، عصبی و اسکلت بندی و . . . . که اگر هر کدام از آن ها درست کار نکند سلامتی فرد به خطر می افتد . پس هم در ماشین و هم در انسان به یکپارچگی نیاز داریم ، بی اطلاعی از هر کدام از جنبه های زندگی مان مثل این است که ما بخواهیم ماشینی را برانیم که روشن می شود ولی پدال گاز ندارد و ما هم رانندگی بلد نیستیم .

سوالی که باید از خود بپرسیم این است که تا چه اندازه توانسته ایم یک زندگی یک پارچه و خوب را برای خود به وجود آوریم ؟ تا چه اندازه توانسته ایم به همه جنبه های زندگی مان توجه کنیم ؟  
                                                                            
انسان هایی که مجبور هستند از صبح تا به شب کار کنند وقتی برای تفریح ، دعا ، قرآن خواندن و نماز را به جماعت خواندن ندارند ، وقتی که جوان ها یا بی کارند یا مجبورند که از صبح تا به شب کار کنند معلوم است که مساجد ما پر از انسان های سن بالاست که بازنشسته شده اند و برای گذراندن زمان به مسجد می روند ، البته نمی خواهیم رفتن سن بالاها را بی فایده جلوه دهیم ولی واقعیت این است که برای افراد سن بالا ، گذر زمان به معنای نزدیک شدن به پایان عمر است که بیشتر ترجیه می دهند این زمان را به عبادت خدا بگذرانند ولی آینده سازان این مملکت جوانان هستند که باید با تهذیب نفس و داشتن پشتکار آینده را به بهترین وجه ممکن بسازند . وقتی که جوان با مسائل مالی درگیر است این مسائل مالی انگیزه مسجد رفتن و عبادت کردن را در او کم رنگ می کند . آیا واقعا خدا چنین زندگی را برای ما خواسته است ؟         
                                             
 انسان های فقیر در ذهن خود خدا و ثروت را دو قطب متضاد تصور می کنند که اگر به سمت هر کدام از آن ها بروند از دیگری دور می شوند ولی واقعیت دین با توجه به آیات کتب الهی و روایات معصومین خلاف این مطلب است . این باورهای غلط ساخته ذهن بشر است .

وقتی که ما کتب الهی را می خوانیم بهره مندی از نعمات الهی حق انسان ها دانسته شده است اما در طول تاریخ حاکمان دنیا پرستی پیدا شدند که ثروت را به افراد خاصی اختصاص دادند و برای اینکه بتوانند از فقر به عنوان یک ابزار سلطه استفاده کنند فقر را به عنوان یک فضیلت الهی معرفی کردند و راهی برای رسیدن به رستگاری و انسان های ساده دل هم پذیرفتند که فقر و تنگدستی نشانه تقواست . مردمی که این باورهای فقیرانه را پذیرفتند آن را تبدیل به باورهای عمیق در خود کردند و باورهایشان واقعیت زندگی شان را رقم زد و همواره در فقر به سر بردند چرا  که زندگی شان نتیجه افکارشان بوده و هست . 

 
 آیا فقر فضیلتی معنویست ؟
آیا فقر فضیلتی معنویست ؟
 آیا فقر فضیلتی معنویست ؟
آیا فقر فضیلتی معنویست ؟
 آیا فقر فضیلتی معنویست ؟
آیا فقر فضیلتی معنویست ؟
 آیا فقر فضیلتی معنویست ؟
آیا فقر فضیلتی معنویست ؟
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر