menuordersearch
rajaiemanesh.com

رابطه انسان و ثروت ,

مشاهده سبد خرید

تومان
برنامه ریزی ضمیرناخودآگاه
پکیج ویژه
۱۳۹۶/۴/۱۰ شنبه
(0)
(0)
رابطه انسان و ثروت
رابطه انسان و ثروت

رابطه بین انسان و ثروت مانند رابطه بین کشتی و آب است وقتی که کشتی می خواهد حرکت کند به آب به عنوان ابزاری برای حرکت نیاز دارد تا خود را با این ابزار به مقصد نهایی برساند . آب برای کشتی فقط و فقط یک ابزار است ولی اگر همین آب به درون کشتی نفوذ کند موجب غرق شدن و نابودی آن می شود . انسان نیز باید به ثروت با همین دید نگاه کند که پول و ثروت را تنها وسیله ای بداند که آن را به کارگیرد تا با کسب مقامات عالیه به مقصد نهایی برسد .

 همانطور که اگر آب به درون کشتی نفوذ کند باعث نابودی آن می شود به همان شکل اگر ثروت و قدرت هم در دل انسان ها جا باز کند و انسان وابسته به ثروت و قدرت شود  او را هلاک خواهد کرد و به جای اینکه مال و ثروت برای انسان کار کند و ابزاری در دست او باشد انسان ابزاری برای مال و ثروت خواهد شد که به تملک آن ها در می آید و بر انسان سوار می شود و عنان انسان را در دست می گیرد و صاحب او می شود .

خداوند بارها در قران به انسان گوشزد می کند که مال تنها ابزاری است در دنیا که می تواند انسان را در راه رسیدن به کمال کمک کند ولی در آخرت از چنین جایگاهی برخوردار نیست . ثروت فقط و فقط زمانی ارزش پیدا می کند که انسان از آن به عنوان ابزاری استفاده کند برای خیر رساندن به خلق با انفاق ، اطعام ، انجام امور خیر خواهانه و قدم برداشتن در راه خودسازی و تزکیه نفس که خود را بیشتر بشناسیم و به عظمت خدای درون خود پی ببریم و در نهایت به مقامات عالیه برسیم

 موکدا تاکید می کنیم که هر کجا که صحبت از کسب ثروت می کنیم منظورمان ثروت حلال و طیب است ، ثروتی که در چارچوب قوانین الهی بدست آید نه ثروتی که با نپرداختن حق مردم ، بی ارزش جلوه دادن اجناس دیگران و هر راهی که مخالف با دستورات الهی باشد ، بدست آید .  
    
آری ادمی چون رنج و دردری به او رسد ما رابه دعا خواند و باز چون دولت و نعمت به او دادیم گوید که این نعمت دانسته نصیب من گردید ، بلکه آن امتحانی است ولکن اکثر مردم آگاه نیستند (سوره زمر ایه 49) .


آزمون انسان ها در برابر مال و داراییشان یکی از سنت های الهی است و این ثروت زمینه ای را فراهم می کند که انسان ها مورد آزمایش قرار بگیرند تا مشخص شود که دلبسته زینت های دنیا از جمله مال و فرزندان شده اند یا اینکه از ثروت برای رسیدن به سعادت اخروی استفاده کرده اند تا از مسیر آفرینش به اهداف الهی برسند .

به همین خاطر است که خداوند انسان ها را هشدار می دهد که مواظب باشید که مال و فرزندانی که به شما داده شده وسیله آزمون شماست تا معلوم شود چه کسانی از این آزمون سربلند بیرون می آیند که این گروه تنها اهل تقوا هستند که دلبسته به مال دنیا نشده اند ولی در مقابل کسانی در این آزمون رد می شوند که دارای ضعف و سستی در ایمانشان هستند و حتی گاهی حاضر می شوند جانشان را بدهند ولی مالشان از دستشان نرود                                                                                                           
 اهل تقوا چون خداوند را گرداننده نظام هستی و زندگی خود می دانند خداوند را در کنار خود حاضر و ناظر می دانند و با صبر و شکیبایی که از خودشان نشان می دهند در برابر ناملایمات و نقصان و کمبودهای زندگی از خود استقامت نشان می دهند و در نهایت توفیق رفیق راهشان می شود و سربلند از این آزمون بیرون می آیند .   
   
 رابطه انسان و ثروت
رابطه انسان و ثروت
 رابطه انسان و ثروت
رابطه انسان و ثروت
  رابطه انسان و ثروت
رابطه انسان و ثروت
  رابطه انسان و ثروت
رابطه انسان و ثروت
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر