menuordersearch
rajaiemanesh.com

رابطه ثروت با معنویت (2) ,

مشاهده سبد خرید

تومان
برنامه ریزی ضمیرناخودآگاه
پکیج ویژه
۱۳۹۶/۴/۱۰ شنبه
(1)
(0)
رابطه ثروت با معنویت (2)
رابطه ثروت با معنویت (2)
 وقتی که به زندگی خود نگاه می کنیم می بینیم که برای به دست آوردن پول از صبح تا به شب تلاش می کنیم و تمام عمر را که متاعی گران بهاست صرف رسیدن به پول می کنیم و زمانی را برای پرداختن به خود نداریم و در عین حال در درون خود بر این اعتقاد هستیم که پول ما را از خدا دور می کند و باعث بی ایمانی ما می شود و این همان مثالی است که یک پای خود را روی گاز گذاشته ایم و با پای دیگر محکم ترمز را گرفته ایم البته که ماشین زندگی مان حرکت نمی کند و  وضع زندگی مان بهتر نمی شود ولی وقتی بتوانیم باورهای الهی در مورد کسب روزی حلال در خود به وجود آوریم و هم زمان با آن هم تلاش کنیم آن گاه خواهیم دید که به معنای واقعی در زندگی مان معجزه رخ خواهد داد و به راحتی ثروتمند خواهیم شد و زندگی خود را بهتر می کنیم و این توانایی را پیدا می کنیم که به دیگران هم کمک کنیم و کارهای خدا پسندانه انجام دهیم ، با خانواده و اطرافیان خود رابطه بهتری داشته باشیم ، وقتی را بتوانیم به خود اختصاص دهیم و از خود بپرسیم که هدف از خلقت ما چه بوده است؟ ولی اگر نتوانیم این باورهای محدود کننده را از خود دور کنیم همچنان در این زندان محبوس خواهیم ماند و روزی چشم باز خواهیم کرد و می بینیم که عمری را برای به دست آوردن یک لقمه نان آن هم نه از راه حلال تباه کرده ایم در حالی که راه حل همین بود که این قفل را از زندان خود باز کنیم و خود را رها کنیم تا آن زمان نعمات الهی به ما روی بیاورد و بهشت خداوند را در همین دنیا تجربه کنیم .    
                                                                                 
پیامبر اکرم(ص) می فرماید : خدا را یاد هر حاکم اسلامی بعد از خود می آورم درباره عمل به وظایفش از جمله اینکه مردم را فقیر نکند که در نتیجه کافرشان خواهد کرد (اصول کافی جلد دوم)   

افرادی که فقر را برای خود فضیلتی معنوی می دانند با توجه به این حدیث جواب دهند که فقر چه ویژگی دارد که انسان را به معنویت نزدیک می کند حضرت رسول (ص) که می فرمایند نتیجه فقر کفر است نه ایمان .     
                                                                                   
 نصیحتی از امیرمومنان علی (ع) به فرزندشان امام حسن (ع) : فرزندم ! آدم فقیر حقیر است ، سخنش خریدار ندارد و مقام و مرتبتش شناخته و دانسته نمی شود . فقیر اگر راستگو باشد او را دروغگو می نامند و اگر زاهد و دنیا گریز باشد نادانش می خوانند. فرزندم هر که به فقر گرفتار آید به چهار خصلت گرفتار می شود : به سستی در یقین ، کاستی در خرد ، شکنندگی در دین و کمی شرم و حیا در چهره ، پس پناه می برم به خدا از فقر .                                                          
امیر مومنان به صراحت می گوید که فقر باعث حقارت انسان می شود و یقین انسان را سست می کند که وقتی یقین کم شد دیگر برای ما اهمیتی ندارد که کاری که انجام می دهیم مرضی رضای خدا باشد یا نه ، آنگاه امکان دارد برای به دست آوردن پول دست به کارهایی بزنیم که دقیقا نافرمانی خدا باشد و یا ]نکه شرم و حیا را کنار بگذاریم و دست به کارهایی بزنیم که از شرافت یک انسان به عنوان اشرف مخلوقات به دور است                                                         
اگر فقیر باشیم و هر لحظه به خاطر نداشتن پول درگیری های ذهنی داشته باشیم و با عصبانیت با خانواده و اطرافیان خود برخورد کنیم پر واضح است که نمی توانیم احساس خوشبختی و شادمانی کنیم . شما به زندان ها نگاه کنید ببینید که چه تعدادی از این زندانی ها دست به کلاهبرداری دزدی و جنایت زده اند تا پولی به دست بیاورند و وقتی با آن ها صحبت می کنی علت کارشان را فقر و نداری می دانند .

 فقر می تواند انسان ها را به فحشا اعتیاد و فساد سوق دهد ، شما نگاه کنید به زنانی که به خاطر فقر به خود فروشی روی آورده اند ، ببینید که چه خانواده هایی فرزندان پاک و معصومشان را به خاطر فقر به بزهکاری مجبور می کنند که کارهای خلاف قانون انجام بدهند و بعدها به عنوان یک مجرم شناخته شوند و هزاران نتیجه دیگری که از فقر نشات می گیرد و شما نمونه های آن را در اطراف خود می بینید و تنها می توان گفت به عواقب معصیت بار فقر بی منتهاست . 
                                                                         
 رابطه ثروت با معنویت
رابطه ثروت با معنویت
  رابطه ثروت با معنویت
رابطه ثروت با معنویت
  رابطه ثروت با معنویت
رابطه ثروت با معنویت
  رابطه ثروت با معنویت
رابطه ثروت با معنویت
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر