menuordersearch
rajaiemanesh.com

رابطه ثروت با معنویت (1) ,

مشاهده سبد خرید

تومان
برنامه ریزی ضمیرناخودآگاه
پکیج ویژه
۱۳۹۶/۴/۱۰ شنبه
(0)
(0)
رابطه ثروت با معنویت (1)
رابطه ثروت با معنویت (1)
یکی از سوال هایی که برای هر کدام از ما به احتمال زیاد پیش آمده است این است  که آیا باید به دنبال ثروتمند شدن باشیم یا نه ؟ آیا ثروتمند شدن تضادی با معنویت دارد یا نه ؟ اگر ثروتمند شویم از معنویت دور خواهیم شد ؟

 ما نظیر این سوال ها را از خود می پرسیم و هنوز نتوانسته ایم به آن ها جواب قاطع بدهیم و تکلیفمان را با خودمان روشن کنیم ! اگر چه هر روز به دنبال کسب ثروت ، سخت به دنبال جستجو هستیم ولی در باور خود فقر را فضیلت معنوی می دانیم و ثروت و ثروتمند شدن را متضاد با معنویت !

از طرفی برای به دست آوردن پول شب و روز در حال تلاش هستیم ولی از طرفی در ذهن خود ثروت را عاملی دور کننده از خدا می دانیم و همین  تضاد در اندیشه و عمل ما باعث خنثی شدن رویاهایمان میشود . ولی واقعیت این است که این  باور که ثروتمند شدن در تضاد با معنویت است یک باور محدود کننده است که باید با این باور که ثروت موهبتی الهی است جایگزین شود . وقتی که بتوانیم این باور را در خود به وجود آوریم و به رابطه بین ایمان انسان و میزان ثروتمندی او پی ببریم به آرامش و شادی عمیقی دست خواهیم یافت که دیگر برای طلب ثروت احساس گناه نمی کنیم .

یکی از مهمترین تفاوت میان ثروتمندان و فقرا ، تفاوت میان عقاید و باورهای مذهبی آن ها درباره ثروت است . ثروتمندان بر این باورند که هر چه قدر با ایمان تر باشند ثروتمند تر خواهند شد و این ثروت آن ها را نزد خدا محبوب تر خواهد کرد چون می توانند با این ثروت حلال و طیب کارهایی را انجام دهند که که مورد رضایت خداست  ولی در مقابل انسان های فقیر بر این باورند که هر چقدر که ثروتمند تر شوند از خدا دورتر شده و این ثروت باعث بی ایمانی آن ها می شود .

وقتی که کتاب های الهی مثل تورات ، انجیل و قرآن کریم را می خوانیم و در کلام گوهر بار معصومین به جستجو می پردازیم به این باور و اعتقاد می رسیم که ایمان و ثروت به هیچ وجه متضاد با هم نیستند بلکه وقتی که بعضی از روایات را می خوانیم می بینیم که اتفاقا فقر باعث بی ایمانی و حتی در بعضی از روایات باعث کفر می شود . وقتی به آیات و روایات توجه می کنیم خواهیم دید که طلب روزی حلال نه تنها باعث دوری انسان از خدا نمی شود بلکه انسان را محبوب خدای رحمان می کند و موجب نزدیکی انسان به خدای رحمان می شود .

 اگر ما بتوانیم این تضاد بین ایمان و ثروت برای خود حل کنیم و به این نتیجه برسیم که ایمان وثروت هیچ گاه با هم در تضاد نبوده اند بدونه شک ثروتمند خواهیم شد چون همه ما می خواهیم که در نزد خدای رحمان محبوب باشیم و وقتی که بفهمیم که یکی از راه های محبوب شدن کسب روزی حلال و طیب است ، کسب ثروتی که در چارچوب قوانین الهی باشد ، برای بدست اوردن آن تلاش می کنیم با این باور که هر چه ثروتمند تر شویم در نزد خدای رحمان محبوب تر می شویم .

 به این باور باید برسیم که کسب روزی حلال باعث توانگری ما می شود که بتوانیم کارهای خیر انجام دهیم و خیر و سعادت دنیا و آخرت را کسب کنیم که دقیقا تایید شده و موافق با اعتقادات ماست . وقتی که ثروت حلال برای کسب رضای خدا باشد با ایمان تضادی نخواهد داشت آنچه باعث بی ایمانی می شود شهوت رانی ، عیاشی و هوس رانی است اینکه ما از دستورات خداوند سرپیچی کنیم ، اینکه به خاطر جهل خود نسبت به خدای رحمان کافر باشیم . گناه بزرگ این است که به خاطر ترس از نداری وابسته به دنیا شویم و تمام زندگی خود را صرف رسیدن به دنیای فانی کنیم و دچار غفلت و سردرگمی شویم و اخرت را فراموش کنیم .

 
 رابطه ثروت با معنویت
رابطه ثروت با معنویت
 رابطه ثروت با معنویت
رابطه ثروت با معنویت
  رابطه ثروت با معنویت
رابطه ثروت با معنویت
   رابطه ثروت با معنویت
رابطه ثروت با معنویت
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر